Regjionet


Partneret

www.Domank.Net
ORDINANCA PULMOLOGJIKE - ALERGOLOGJIKENese Ju apo Femiu juaj keni probleme me mushkeri apo me alergji, atehere ordinanca specialistike Dr Xhevat Kurhasani eshte zgjidhje per ju. Kjo ordinance ben diagnostikimin dhe trajtimin e semundjeve te mushkerive dhe atyre alergjike, si :

 • Astmes se femijeve dhe te rritureve
 • Bronkitit dhe emfizemes
 • Rinitit dhe konjuktivitit alergjik
 • Dermatitit atopik
 • Urtikaries – Alergji e lekures
 • Kalljes se mushkerive,
 • Si dhe te gjitha semundjeve tjera mushkerore dhe alergjike.

Kjo ambulance  me pervojen shumevjecare ofron sherbime te shumta mjekesore nder to:

 • ekzaminim funksional te mushkerive -spirometrin,
 • percaktimin e moshes se mushkerive – Lung Age,
 • saturimin e gjakut me oksigjen - oksimetria,
 • testimin alergjik-prick testin me me se 100 alergjene inhalatore dhe nutritive,
 • aplikimin e terapine inhalatore dhe oksigjenoterapise,
 • EKG
 • pastaj keshillime mbi semundje te ndryshme si dhe
 • keshillimet per nderprerjen e tymosjes se duhanit.

Ordinanca gjendet tek Ndihma e Shpejte ne Peje si dhe te interesuarit per vizite ne ordinance apo vizita shtepiake mund te kontaktojne ne telefonat 044 189 640; 049 189 640;

   


Reklama


Reklama


Free counter and web stats Usera